Актуелно
Почетна / Македонија / И денеска Ахмети ја продолжи кампањата со која бара премиер Албанец (ВИДЕО)

И денеска Ахмети ја продолжи кампањата со која бара премиер Албанец (ВИДЕО)

Претседателот на ДУИ, Али Ахмети, денеска ја продолжи кампањата за прв Албанец Премиер на Република Северна Македонија преку објавување на видео на неговите официјални профили на социјалните платформи.

-Дојдено е времето пријатели, да се обединеме, затоа што кога сме обединети се е можно, како што бевме обедините во ОНА за време на војната или при изборот на првиот Албанец Претседател на Собранието, зачленувањето во НАТО и отпочнувањето на преговори за членство во Европската Унија. Време е, “АлбанецПремиер.‘ напиша Ахмети.

Заев, вчера испрати порака дека ако СДСМ победи, тој ќе бидам премиер, а ако ДУИ условува нема да биде во влада.

 

#KryeministërShqiptar

Erdhi koha të dashur miq, të bashkohemi sepse kur jemi bashkë, çdo gjë është e mundur, ashtu siç ishim bashkë që nga lufta e UÇKsë gjer tek zgjedhja e Kryetarit shqiptar të Kuvendit, anëtarësimit në NATO dhe negociimit me Bashkimin Europian.#KryeministërShqiptar

Публикувахте от Ali Ahmeti в Събота, 6 юни 2020 г.

loading...