Почетна / Актуелно / И Јанко Бачев носител во четворка, сака соочување со Заев и Груевски

И Јанко Бачев носител во четворка, сака соочување со Заев и Груевски

timthumb

На само пет минути пред рокот за доставување на кандидатски листи за пратеници, Народното движење за Македонија ги достави своите кандидати до Државната изборна комисија.

Иако тие најавија дека Јанко Бачев ќе биде носител на втората изборна единица, подоцна јавија дека тој се премислил и дека ќе биде носител на четворката, бидејќи сакал да се соочи со лидерите на СДСМ и ВМРО-ДПМНЕ, Зоран Заев и Никола Груевски.

loading...