Актуелно
Почетна / Култура / И се исполни желбата: Атиџе од „Медена земја“ ја сними својата прва песна

И се исполни желбата: Атиџе од „Медена земја“ ја сними својата прва песна

Атиџе Муратова, ѕвездата од „Медена земја“ ја сними својата прва студиска песна „Покрај река Брегалница“.

За ова информираше на својот твитер-профил кинематографот Самир Љума, кој сподели фотографија од Муратова во студио.

 

loading...