Актуелно
Почетна / Спорт / Ибрахимовиќ: На Милан му недостасува самодоверба

Ибрахимовиќ: На Милан му недостасува самодоверба

Напаѓачот Златан Ибрахимовиќ жали што не успеа да се запише на своето второ деби со тимот на Милан. Претходно денес, 38-годишниот напаѓач запиша 35 минути како резерва во мечот со Сампдорија, кој заврши 0-0.

„Можев да ги почувствувам емоциите, бидејќи имам добро разбирање за миланските тифози. Сакав да постигнам гол и да се радувам како Бог пред трибините“, рече Швеѓанецот.

Ибра го сподели мислењето на тренерот Стефано Пиоли дека тимот не е самоуверен.

„Изгледа дека неговиот тим нема доверба и затоа мора да продолжиме да работиме напорно“, додаде Златан.

loading...