Игор Којиќ откри што сега чувствува за Северина и дали има девојка

од Stefanija Kuzmanovska

Игор Којиќ, поранешниот сопруг на пејачката Северина Вучковиќ, даде интервју за хрватските медиуми и презентираше бројни детали за бракот со пејачката, дружењето со нејзиниот поранешен партнер Милан Поповиќ и многу други работи.

Меѓу другото, тој се осврна и на тоа што Северина своевремено откри дека го изгубила нивното заедничко дете.

„Тоа е неописливо и не можам да кажам дека беше лесно, но јас го сфатив како Божја промисла. Сè во животот се случува со причина“, изјави тој за Index.hr.

Тој откри и дали се слуша со поранешната сопруга и дали би сакал да воспостават контакт.

„Не се слушаме. Би било убаво да имаме нормални односи исклучиво кога Александар сака да се видиме, но тоа е работа на слободна волја. Нека биде како што мора“, нагласува Игор.

Тој призна и што чувствува денес кон пејачката.

„Чувствувам дека тоа е мајката на Александар. Поточно знам дека е, затоа што личат“, вели Којиќ.

Тој одговори и на прашањето дали имал нова врска по разводот.

„Сега сум фокусиран на некои други работи и на зајакнување на некои други врски“, рече тој.

Слични содржини