„Или тој или јас“: Меси повеќе не сака да соработува со претседателот на Барса

од Vladimir Zorba

Евентуалното заминување на Лионел Меси од Барселона стана една од поважните теми во Шпанија во последните неколку дена.

Којзнае колку пати се појавија шпекулации дека Аргентинецот би можел да ја напушти Каталонија, а сега деталите полека излегуваат на површина.

Каталонските медиуми пренесуваат дека Меси не сака да остане по секоја цена доколку Пеп Марија Бартомеу продолжи да ја извршува функцијата претседател.

„Меси нема да остане ако Бартомеу не замине во пензија. Аргентинецот сака претседателски избори“, напиша фудбалскиот сајт „Кватро“.

Менаџментот и играчите веќе подолго време не се во добри услови, и сето тоа кулминираше на почетокот на годината кога беше откриено дека челниците на клубот користеле лажни сметки на социјалните мрежи за да ги критикуваат фудбалерите на „блаугранас“.

Слични содржини