Илиевски: СДСМ не го поддржа Димитриевски затоа што не ги реализира ветените проекти

од Nikola Popovski

Најголем дел од проектите од 2017 година не се реализирани. Инфраструктура, чист воздух, животна средиина, нови паркинзи, гасификација, вели кандидатот на СДСМ за градоначалник на Куманово, Оливер Илиевски во емисијата „Топ тема“.

Според него, тој како иден градоначалник ќе ја има можеби најтешката задача.

-Никогаш не сум се откажал затоа што треба да го реализираме нереализираното и да додадеме нови проекти, вели Илиеивски и додава дека СДСМ одлучила да не го кандидира Максим Димитриевски затоа што не ги реализирал ветените проекти.

Слични содржини