„ИМА 36 ГОДИНИ И НОСИ ШТИТНИЦИ СО СВОЈОТ ЛИК“: Кин шокиран од потегот на Роналдо (ФОТО)

Манчестер Јунајтед загуби два скапоцени бода на „Олд Трафорд“ во натпреварот со Евертон (1: 1), а Кристијано Роналдо го започна натпреварот на клупата.

Оле Гунар Солскјер го пушти во игра дури во 57. минута, резултатот тогаш беше 1:0 за домашниот тим, а осум минути подоцна Таунз израмни.

Роналдо не направи ништо посебно, но повторно се зборува за него и е една од главните теми на социјалните мрежи. Причината се заштитниците!

Во моментот кога се подготвуваше да влезе во игра, ја прилагодуваше својата опрема и се откри дека има специјално дизајнирани заштитници со неговиот лик на нив!

Социјалните мрежи веднаш се вжештија, а многумина мислеа дека Португалецот уште еднаш покажал колку е егоцентричен.

„Тој ја има својата фотографија на заштитниците што ги носи? Навистина? Во шок сум …“, рече легендарниот Рој Кин додека ја коментираше играта на својот поранешен тим, а коментарите на социјалните мрежи беа поостри, бидејќи фановите се прашуваат до каде е Роналдо може да оди.

„Има 36 години и носи заштитници со својот лик?“, вели еден од коментарите.