Имаат тенденција кон пасивна агресија: Ова се најзлобните хороскопски знаци

од Stefanija Kuzmanovska

Астролозите тврдат дека некои претставници на Зодијакот можат да бидат толку сурови што понекогаш тоа е незамисливо за луѓето околу нив.

РАК

Раковите, навидум слатки и суптилни, всушност се крајно несигурни, љубоморни и посесивни. Иако се познати како големи емотивци, многумина веруваат дека луѓето родени во овој воден знак се многу опасни. Раковите имаат тенденција кон пасивна агресија и уживаат да го измачуваат оној што ги налутил, како најголеми садисти.

ДЕВИЦА

За луѓето родени во знакот Девица, правилото е дека тие обично се мирни, ја следат линијата на најмал отпор и сакаат секој проблем да го решат со компромис, без кавги и викање. Астролозите велат дека ова е особено типично за жените Девици, а најголем проблем е што тие ги извршуваат своите „злосторства“ без трага, со внимателно испланирана тактика, така што на крајот можеби нема да разберете од каде доаѓа каменот.

СКОРПИЈА

Страсни и мистични, Скорпиите припаѓаат на оние знаци на Зодијакот кои секогаш привлекуваат внимание. Но, нивната злоба не е изненадување, имајќи предвид дека тие се астролошки деца на темниот Плутон и воинствениот Марс.

Слични содржини