Индија: Најмалку 10 лица загинаа, а 22 се повредени во експлозија во Хапур

од Stefanija Kuzmanovska

Најмалку 10 лица загинаа, а 22 се повредени денеска во хемиска експлозија во фабрика за електронска опрема во северниот индиски округ Хапур, соопшти локалната полиција.

Несреќата се случила откако котел експлодирал во индустриски капацитет во Даулана, на околу 60 километри од Њу Делхи, изјави портпаролот на индиската полиција Сурендра Синг, пренесува „Ројтерс“.

Несреќата се случила откако котел експлодирал во индустриски капацитет во Даулана, на околу 60 километри од Њу Делхи.

Слични содржини