Инспектори растуриле свадба во Арачиново, биле поканети 200 лица

од Берта Китинска

Министерството за внатрешни работи и Пазарната инспекција синоќа во угостителски објект во скопското село Арачиново затекнале околу 200 лица кои присуствувале на свадба.

Од Министерството за внатрешни работи за МИА информираа дека акцијата е спроведена околу 21 часот и дека ќе бидат поднесени соодветни пријави.

loading...

Слични содржини