Инстаграм ја цензурираше ЖЕШКАТА ИТАЛИЈАНКА! Таа се изнервира и закачи нова ФОТОграфија

од Vladimir Zorba

Сопругата на Мауро Икарди, фудбалер на Пари Сен Жермен, Ванда Икарди се изнервира поради бришењето на фотографијата од Инстаграм.

Таа објави полугола фотографија од долниот дел од телото, а оваа социјална мрежа ја цензурираше. Потоа сепак објави нова, но со sвездичка!

– Оваа фотографија е цензурирана, и не ги знам причините. Кој го стори тоа? Истите оние кои се борат за нашите права, слобода и еднаквост? – се праша Ванда и ја објави оваа фотографија:

– Сè уште сакам жени со спектакуларно тело и им честитам многу пати, приватно или јавно. Зависта кај жените е една од најгрдите работи што можеме да си ги направиме на самите себе … (агресија, коментари и сл.) Да почнеме да се почитуваме едни со други за да не почитуваат – напиша Ванда во коментар на сликата

Слични содржини