Интер со две варијанти за нападот при продажба на Лукаку

од Stefanija Kuzmanovska

Напаѓачот на Фиорентина, Душан Влаховиќ, може да ја продолжи кариерата во Интер, пренесува Калчомеркато.

Според извори на изданието, 21-годишниот Србин може да го замени Ромелу Лукаку, кој е блиску до преселба во Челси. Исто така, една од опциите е и Един Џеко од Рома.

Во сезоната 2020/21, Влаховиќ одигра 40 натпревари за Фиорентина, постигна 21 гол и даде 2 асистенции.

Порталот Transfermarkt.com ја проценува вредноста на играчот на 40 милиони евра.

Џеко има 38 натпревари, на кои постигна 13 гола и даде 4 асистенции.

Слични содржини