Интересен детал потврди дека Левандовски очајно сака во Реал

од Vladimir Zorba

Пикантен детал во договорот на Роберт Левандовски со неговиот нов агент ја потврдува желбата на напаѓачот да го напушти Баерн Минхен во текот на летото.

Полјакот е поврзан со Реал Мадрид долго време, па дури и се појавија информации дека е опседнат со облекување на дресот на „белиот балет“.

„Спорт Билд“ открива дека Левандовски го ангажирал искусниот агент Пини Захави само до 31 август оваа година. Како што е познато, тогаш затвора прозорецот за трансфер на тој датум.

Захави се смета за близок до Реал, а баварскиот снајперист се потпира на неговите контакти за да го организира трансферот на соништата на „Сантијаго Бернабеу“.

Германските изданија забележуваат дека израелскиот агент нема да ја постигне својата цел, бидејќи Баерн веќе гарантираше дека Лева останува. Со договор до летото 2021 година, играчот нема друг избор освен да се концентрира на своите настапи во тимот од Минхен.

Слични содржини