Инцидент во Хјустон: Маж украл возило на брза помош во кој имало пациент

од Stefanija Kuzmanovska

Вооружен маж украл возило за брза помош во Хјустон во кој имало пациент во тој момент, соопшти денеска полицијата.

Тој влегол во возилото и се оддалечил, претходно заканувајќи се со пиштол и бркајќи го возачот од возилото, пренесува АП.

Пациент и болничар останале во задниот дел од возилото.

Полицијата го лоцирала возилото благодарение на системот за ГПС, а осомничениот бил приведен без инциденти.

Слични содржини