Актуелно
Почетна / Хроника / Инцидент во Тетово, внатрешната контрола во МВР работи на расчистување

Инцидент во Тетово, внатрешната контрола во МВР работи на расчистување

Во Министерството за внатрешни работи е пријавен инцидент што се случил попладнето во Тетово и  по него постапува внатрешната контрола на МВР.

-Денеска во 15:55 часот  е пријавен инцидент на улица „120“ во близина со крстосницата со улица „Борис Кидрич“ во Тетово. Информиран е одделот за внатрешна контрола и се работи на расчистување на случајот, изјави за МИА портпаролот на МВР Тони Ангеловски, без да прецизира детали за учесниците во инцидентот.

loading...