Иванов треба да сведочи за „27 април“

од Vladimir Zorba

Денеска во Основниот кривичен суд во Скопје треба да продолжи судењето за организаторите на настаните во Собранието од 27 април 2017 година.

Процесот продолжува со сослушување на сведоци предложени од одбраната, а за денешното рочиште е повикан и поранешниот претседател на државата, Ѓорге Иванов.

Случајот се наоѓа во доказна постапка и го води судијата Илија Трпков, а застапник на обвинението е Вилма Русковска.

Слични содржини