Избоден полицаец во Франција

од Milan1

Во Кан е нападнат и избоден полицаец, соопшти утринава францускиот министер за внатрешни работи Жералд Дарманин.

Тој на Твитер напиша дека напаѓачот е неутрализиран.

Дарманин додаде дека веднаш ќе отпатува за Кан за да обезбеди целосна поддршка на националната полиција и градот Кан.

Слични содржини