„Изгледа како статуа што оди“: Никол Кидман прошета на модна писта (ВИДЕО)

од Stefanija Kuzmanovska

Никол Кидман се најде во улога на модел на модна ревија, но се чини дека не се снајде најдобро.

Никол Кидман е многу успешна актерка, нема сомнеж во тоа, но не се снајде најдобро во улогата на модел. Модната куќа „Баленсијага“ ги ангажираше неа, Дуа Липа и Ким Кардашијан како дел од манекенската постава на ревијата во Париз, а интернетот гори поради видеото на кое се гледа како Никол оди на модната писта.

Таа носи долг сребрен фустан со долг воз, долги црни ракавици и црни чевли на потпетици кои изгледаат како да ѝ го отежнуваат одењето.

Никол Кидман се прошета на модната писта со крената глава, но луѓето на интернет упорно коментираат дека таа „чудно оди“, „изгледа како статуа што оди“ и се прашуваат зошто воопшто ја прифатила таа понуда.

Слични содржини