Изречени дури 746 казни за неносење маска

од Aleksandar Petrovski

Во текот на изминатото деноноќие (22/23.09.2020 година) на територијата на Република Северна Македонија по однос на мерката за неносење лична заштита на лице регистрирани се 746 прекршоци.

Министерството за внатрешни работи апелира до граѓаните да ги почитуваат мерките и протоколите донесени од Владата со цел справување со Ковид -19.

loading...

Слични содржини