Ја нападнал поранешната девојка на новогодишната ноќ

од Nikola Popovski

МВР информираше дека 21-годишно момче од с. Грдовци, виничко се сомничи за физичко насилство врз поранешната девојка.

-Надворешната канцеларија за криминалистички работи Виница поднесе кривична пријава против К.Д.(21) с.Грдовци поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „насилство“.

На 31.12.2021 во станот на неговата поранешна девојка, по претходна расправија физички ја нападнал со тврд предмет, соопштија од полицијата.

Слични содржини