Ја претепал мајка си во дворот од семејната куќа

од Nikola Popovski

МВР информира декка 40-годишен жител од Вевчани се сомничи за физички напад врз неговата мајка.

ОВР Струга поднесе кривична пријава против М.К.(40) од Вевчани поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „телесна повреда при вршење семејно насилство“.

Тој, на 04.09.2021 година, во дворот од семејната куќа во Вевчани, физички ја нападнал неговата мајка и ѝ нанел телесни повреди.

Слични содржини