Јанушев со негативен тест, Забрчанец и Мрѓа во изолација по контактот со Зекири

од Берта Китинска

По објавата на Мухамед Зекири дека е позитивен на коронавирусот, се огласи Генералниот Секретар на ВМРО-ДПМНЕ Игор Јанушев кој објави дека се тестирал за коронавирусот и тестот е негативен, а водителката Душица Мрѓа најави дека ќе остане во 14-дневна изолација тие беа последни лица кои јавно беа во близина на Зекири во емисија на ТВ 24.

И советникот за односи со јавност во Владата, Марјан Забрчанец е во изолација, откако пратеникот и потпретседател на СДСМ Мухамед Зекири објави дека е позитивен на коронавирусот.

Засега нема информација дали во СДСМ се спроведува мерка на изолација на сопартијците кои контактирале со потпретседателот Зекири.

После веста дека другарот Мухамед Зекири има позитивен Ковид-19 тест, на препорака на епидемиолозите од денес сум во…

Публикувахте от Marjan Zabrcanec в Неделя, 31 май 2020 г.

 

Слични содржини