Јапонските нутриционисти тврдат дека ОВА е единствениот начин за слабеење!

од Stefanija Kuzmanovska
917 прегледи

Решивте да ослабете, но не ви оди како што сте се надевале, можеби ова е решението за вас. Јапонските нутриционисти велат дека ова е совршено време за првиот оброк.

И самите знаете дека килограмите треба постепено да се намалуваат, за да не му наштети на вашето здравје, а споменатите нутриционисти тврдат дека само треба да го прилагодите времето на првиот оброк и тоа многу брзо ќе го промовира слабеењето.

Спровеле и студија за слабеење!

Учествуваа повеќе од сто луѓе од различни возрасни групи. Курсот за слабеење траеше 12 недели и сите го намалија внесот на калории за само 100 единици. Ја зголемиле и физичката активност со зголемување на пешачењето за илјада чекори.

До крајот на овој експеримент е откриена неверојатна шема, па се покажало дека учесниците на курсот за слабеење, кои почнале да јадат рано наутро, имале подобри резултати кога станува збор за согорувањето на мастите.

Дел од групата појадувале помеѓу 6:20 и 7:10 часот, а другите од 08:10 до 9:15 часот.

Оние кои појадувале порано се поактивни и согоруваат повеќе калории во првата половина од денот. Храната подобро се апсорбира кај таквите луѓе, што исто така придонесува за губење на тежината.

Слични содржини