Јелена Розга го носеше најголемиот тренд на летната сезона! (ФОТО)

од Stefanija Kuzmanovska

Пејачката Јелена Розга неодамна во својот профил на Инстаграм сподели фотографија од издание во кое ретко ја гледаме. Таа носеше неформален изглед што го „зачини“ на вистински начин. Имено, стилот за шетање на Јелена Розга низ Сплит се состоеше од панталони и ленен топ, плетена торба и чевли кои привлекоа најголемо внимание.

Исто како светските sвезди, и Јелена донесе чевли од најновата колекција на модната куќа Валентино Гаравани, впечатливи балетанки во жолто со златни заковки карактеристични за овој бренд. Патем, овие чевли се „must have“ ова лето, а чинат вртоглави 900 евра. Јелена не жали што даде вистинско мало богатство за ова парче, кое секако претставува тренд во модните кругови.

На следбениците на пејачката несомнено им се допадна овој лежерен стајлинг, па ѝ испратија многу комплименти, а лајковите пристигнаа во огромен број.

Слични содржини