Актуелно
Почетна / Спорт / Јокиќ, Јанг, Јанис – Најдобрите потези од синоќешниот Ол-стар (видео)

Јокиќ, Јанг, Јанис – Најдобрите потези од синоќешниот Ол-стар (видео)

Очекувано, НБА Ол-Стар натпреварот донесе десетици одлични потези каде пред се и најзначајни се забивањата.

Сепак, имаше феноменални асистенции, дриблинзи, „финти“ и блокади.

Треј Јанг остави голем впечаток, кој прво го „засрами“ Џејмс Харден, а потоа постигна гол во свој стил.

На крајот, Јанис Антетокумпо беше во центарот на вниманието, не со неговите „заплашувачки“ забивања, туку со својата феноменална одбрана над Леброн Џејмс.

 

loading...