Јунајтед бара 22 милиони евра за Смолинг од Рома

од Aleksandar Petrovski

Раководството на Рома има намера да ги откупи правата на дефанзивецот Крис Смилинг. Тој во моментов игра за Римјаните на изнајмување од Манчестер Јунајтед.

Англискиот клуб проценил дека 30-годишниот дефанзивец вреди 22 милиони евра. Договорот на Смолинг со „црвените ѓаволи“ е до 2022 година.

Од почетокот на сезоната, фудбалерот имаат 14 натпревари и 2 гола на сите турнири за тимот од Вечниот град.

Слични содржини