Кај малолетник пронајдена марихуана

од Milan1

Вчера во 12.30 часот на подрачјето на Карпош, полициски службеници од СВР Скопје лишиле од слобода малолетник од Скопје, затоа што кај него била пронајдена марихуана.

По целосно документирање на случајот против него ќе биде поднесен соодветен поднесок, информираат од МВР.

Слични содржини