Кај скопјанец пронајдена дрога

од Milan1

Вчера во 23.45 часот, полициски службеници од Единицата за недозволена трговија при СВР Скопје на подрачјето на Гази Баба го лишиле од слобода С.Б.(27) од Скопје. При претрес во неговиот дом, извршен со судска наредба, биле пронајдени марихуана и бела прашкаста материја.

По целосно документирање на случајот ќе следи соодветен поднесок, информираат од МВР.

Слични содржини