Актуелно
Почетна / Сцена / Кајли Џенер сподели совети за изолација кои ги научила додека ја криела бременоста

Кајли Џенер сподели совети за изолација кои ги научила додека ја криела бременоста

За најмладата самонаправена милијардерка на светот, изолацијата и останувањето дома не е ништо ново.

Имено, Кајли Џенер со месеци ја криеше бременоста од јавноста и поминуваше многу време во својот дом, а сега откри што правела тогаш за да се избори со досадата, како би ги поттикнала своите фанови да бидат одговорни и да не излегуваат од домот, пишува Glamour.

„Ве молам, останете дома и практикувајте го социјалното дистанцирањ“, напишала на своите кратки приказни на Инстаграм, а потоа предложила неколку идеи за забава во домот.

View this post on Instagram

movie suggestions? 🖤

A post shared by Kylie 🤍 (@kyliejenner) on

„Кога бев бремена не излегував од дома и така успеав да ја одржам бременоста во тајност. И никогаш не ми беше досадно. Имав сама спа денови и уживав во долги купки, нега на кожата и косата“, напишала Кајли и открила еден детаљ со кој успеала да ги скрати деновите.

„Сложувалки! Сложив многу од нив додека бев бремена. Мислам дека сложувалките се потценети“, заклучила Кајли.

loading...