Актуелно
Почетна / Магазин / Наука и технологии / Како изгледа Xiaomi Mi 10 Pro одвнатре (ВИДЕО)

Како изгледа Xiaomi Mi 10 Pro одвнатре (ВИДЕО)

Иако новиот предводник на Xiaomi Mi 10 Pro веќе е достапен во Кина, моделот сè уште не го направи своето меѓународно деби. Сепак, претпоставуваме дека ќе биде интересно за многумина од вас да разберат како изгледа внатре. Сега ова е можно благодарение на видеото објавено од самата компанија.

Од видеото, ги гледаме сите главни компоненти на уредот, вклучувајќи антени, калем за безжично полнење и нови стерео звучници. Сепак, најинтересен дел е делот со главната камера, кој ни покажува колку е голем сензорот со 108 мегапиксели во однос на другите. Тој е со размер 1 / 1,33 инчи и користи технологија за фузија на пиксели за снимање на слики од 27 MP.

Покрај тоа, Mi 10 Pro го помина репертот Master Lu, со комбинирани точки 469 692. Се потсетува дека моделот го користи Snapdragon 865 чипсет, кој постига 488.450 поени.

loading...