Како во „Baywatch“: Нина Бадриќ маѓепса во црвен костум за капење

од Vladimir Zorba

Пејачката Нина Бадриќ последниве месеци само ужива во летото, што е подолго оваа година од вообичаеното. Таа е на море од јули, а со своите обожаватели споделува фотографии на Инстаграм скоро секој ден.

Пејачката ужива во својот дом на Хвар, а со својата најнова фотографија ги посети обожавателите на познатата серија „Baywatch“. Имено, Нина воодушеви во црвениот костим за капење позирајќи на палуба на бродот.

„Како и секоја река, одам на свое море …“, напиша таа во описот на фотографијата за која доби бројни комплименти.

„Не коментирам често, но кога ќе видам дека некој знае како да ужива во животот и сепак му оддава почит на нашето море … тоа е мојот врв, колку од нас живееме покрај море и колку не го почитуваме и не знаат како да уживаат во тоа. Нина, честитки!“, напиша еден фан.

loading...

Слични содржини