Капитол гори, Меланија се чешла (ФОТО)

од Stefanija Kuzmanovska

Откако толпата на негови приврзаници упаднаа во Капитол оваа среда, Доналд Трамп брзо се огласи на социјалните мрежи (каде наскоро му беше забранет пристап), а истото го стори и неговата ќерка Иванка. Сепак, Меланија молчеше.

Многумина се прашуваа каде била сопругата на Трамп за време на немирите, а Си-Ен-Ен дознава дека таа организирала фотосесија во Белата куќа во тоа време.

„Снимаа теписи и други работи во резиденцијата на претседателот и источното крило“, навел нивниот извор.

Додека бројни медиуми и јавноста се прашуваат дали Меланија ќе се огласи во врска со упадот во Капитол, извор од Белата куќа за Си-Ен-Ен изјавил дека нема да има ништо такво.

„Таа повеќе не е психички ниту емоционално подготвена да се вклучи во тоа“, изјавил тој.

loading...

Слични содржини