Кардашијан доби двојничка: Оваа девојка оперираше СЕ само за да изгледа како старлетата! (ФОТО)

од Берта Китинска

Оваа девојка имала над 30 операции само за да изгледа како старлета.

Шали е фасцинирана од изгледот на Ким Кардашијан, таа е нејзин идол, а за да личи на неа, одлучи неколку пати да оди под „ножот“. Таа потроши дури милион долари на пластична хирургија.

Имено, таа еднаш за британските медиуми изјави дека гледајќи ги сликите на Ким Кардашијан, сфатила дека постои неверојатна сличност помеѓу нив двe, па дошла до идеја да се оперира и да изгледа како „сестра близначка“ на Ким. Покрај филери и ботокс, таа потроши сериозна сума пари за да има иста гардероба како Ким. Во една прилика, таа потроши 4.000 американски долари на фустан како што носеше Ким.

“Луѓето постојано ми велат дека изгледам како Ким. Секој пат кога ќе ме видат на улица, на забава или каде било. Тие секогаш ме запираат за фотографија, навистина ми се допаѓа вниманието”, рече таа е за британските медиуми.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Chaly D.N (@chalydn)

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Chaly D.N (@chalydn)

loading...

Слични содржини