Актуелно
Почетна / Сцена / Карди Би го прослави роденденот на нејзината ќерка

Карди Би го прослави роденденот на нејзината ќерка

Раперката Карди Би и нејзиниот сопруг, раперот Офсет, вчера го прославија вториот роденден на нивната ќерка Калчер Кијара. Таа се пофали на својот Инстаграм профил за големата забава што ја направија.

Родителите објавија фотографија на која нивната ќерка позира во розов фустан и многу трогателен опис до неа.

„Моето убаво бебе. КК, ти си Божја награда “, напиша раперот.

„Моето бебе полни 2 години. Јас сум толку емотивна. Ја сакам многу“, напиша Карди Би.

View this post on Instagram

Ok it’s time to turn up 🎀

A post shared by Cardi B (@iamcardib) on

loading...