Карл Билд: Ќе биде потребен поголем напор од Хан за да се реши ќорсокакот во Македонија

од Vladimir Zorba

Поранешниот премиер на Шведска, Карл Билд, на својот Твитер профил напиша дека не е изненаден од исходот на синоќешните преговори во Брисел. Тој вели дека ќе биде потребен поголем напор од страна на Хан за да се излезе од политичкиот ќор-сокак.

karl-bild

„Не можам да речам дека сум изненаден дека ќе биде потребен поголем напор од Хан и другите за да се реши ќорсокакот во Македонија“, напиша Билд.

Well, can’t say I’m surprised that more work will be needed by and others to break stalemate in Macedonia.

Слични содржини