Катар соопшти дека од израелските затвори ослободени се 39 Палестинци

од Radmila Tasevska
236 прегледи

Портпаролот на Министерството за надворешни работи на Катар, Мајед ал-Ансари изјави дека Израел во согласност со Договорот за прекин на огнот ослободи 39 Палестинки и малолетни лица.

Го потврдуваме ослободувањето на 39 жени и деца од израелските затвори како имплементација на обврските на првиот ден од Договорот, посочи Ал-Ансари.

Слични содржини