Актуелно
Почетна / Македонија / Казнати 340 лица, за неносење маски

Казнати 340 лица, за неносење маски

Регистрирани се 340 прекршоци по однос на мерката за неносење лична заштита на лице, во текот на изминатото деноноќие на територијата на Република Северна Македонија.

Од Министерството за внатрешни работи и денеска апелираат до граѓаните да ги почитуваат мерките и протоколите донесени од Владата со цел справување со Ковид -19.

loading...