Казнети 11 лица за неносење маска

од Milan1

Во текот на изминатото деноноќие (18.10/19.10.2021) на територијата на Република Северна Македонија, за мерката за носење лична заштита на лице, регистрирани се 11 прекршоци, информираат од МВР.

Слични содржини