Казнети 569 лица за неносење маски

од Берта Китинска

Во текот на изминатото деноноќие (10/11.11.2020 година) на територијата на Република Северна Македонија, по однос на мерката за носење лична заштита на лице, регистрирани се 569 прекршоци.

Министерството за внатрешни работи апелира до граѓаните да ги почитуваат мерките и протоколите донесени од Владата со цел справување со Ковид 19.

loading...

Слични содржини