Казни за 380 граѓани кои не носеле заштитни маски

од Nikola Popovski

Министерството за внатрешни работи во текот на изминатото деноноќие (29/30.01.2021 година) на територијата на Република Северна Македонија, по однос на мерката за носење лична заштита на лице, казнило 380 граѓани поради неносење на маски.

Министерството за внатрешни работи апелира до граѓаните да ги почитуваат мерките и протоколите донесени од Владата, со цел справување со Ковид-19.

loading...

Слични содржини