Казни за 540 граѓани кои не носеле заштитна маска

од Nikola Popovski

Министерството за внатрешни работи соопшти дека во текот на изминатото деноноќие (04/05.12.2020 година) на територијата на Република Северна Македонија, по однос на мерката за носење лична заштита на лице, регистрирани се 540 прекршоци.

МВР апелира до граѓаните да ги почитуваат мерките и протоколите донесени од Владата со цел справување со ковид-19.

loading...

Слични содржини