Актуелно
Почетна / Сцена / Кејт како вистинска идна кралица пречека илјада важни гости (ФОТО)

Кејт како вистинска идна кралица пречека илјада важни гости (ФОТО)

Во Бакингемската палата се одржа традиционалниот дипломатски собир кој го организира кралицата Елизабета, а на кој се појавија околу илјада важни гости.

Секако, на овој собир присуствуваа и војводата и војвотката од Кембриџ, на кои ова им е шесто појавување на овој важен настан.

Се работи за многу свечена прилика, а дрес-кодот налага стајлингот да биде умерен и елегантен. Кејт облече долг црн кадифен фустан со потпис на нејзината омилена дизајнерска куќа, Александар Мекквин.

Фустанот е прекроен специјално за оваа пригода и од него се отстранети чипкастите ленти од делот на грбот, бидејќи тие всушност откриваат премногу кожа, што е спротивно на правилата за дрес-кодот за овој настан.

Заедно со фустанот, Кејт ја носеше и популарната тијара на принцезата Дијана, а многумина прокоментирале дека веќе е подготвена за својата идна улога на кралица.

loading...