Актуелно
Почетна / Сцена / Кејт Мидлтон во ново издание и омилените стари чевли

Кејт Мидлтон во ново издание и омилените стари чевли

Кејт Мидлтон се врати во јавноста по изолацијата поради пандемијата на коронавирус и сега фризерите ја фалат нејзината нова фризура, фустанот што го носи се консолидира на врвот на тренд-листата, а чевлите што ги носи со години докажуваат уште еднаш дека војвотката нема проблем со рециклажа на работите.

По неколкумесечна изолација во Норфолк, Кејт Мидлтон излезе во јавноста за да ја поддржи едукативната иницијатива на Би-Би-Си „Tiny Happy People”, која ќе обезбеди голем број бесплатни дигитални извори за да им помогне на децата во развојот. И додека родителите слушаа што зборуваше Кејт, стилистите едвај чекаа да го анализираат нејзиното ново издание.

Нејзината фризура привлече најголемо внимание, која беше освежена и скратена, а исто така на нејзините прамени се забележуваа најпосакуваните нијанси оваа сезона.

Наместо нејзините совршени летни фустани со цветни дизајни, Кејт за оваа прилика избра макси фустан, со потпис на нејзината омилена дизајнерка Емилија Викстед, докажувајќи дека не ги промашува ниту трендовите на тоа поле.

Елегантната кошула-фустан „Анатола“ првично беше продадена по цена од над 1.700 евра, а во моментов е намалена на околу 500.

И, конечно, погледот паѓа на омилените сандали на Кејт Мидлтон, удобни ленти сандали што ги носи со години, а кои веројатно зборуваат повеќе за неа од кој било дизајнерски фустан и модерна фризура.

View this post on Instagram

🙌🌟 Say hello to @bbctinyhappypeople! Tune into @bbcbreakfast 📺 on Tuesday 14th July to join The Duchess of Cambridge and three families involved in its creation. Tiny Happy People is a BBC Education initiative providing a range of free digital resources, specifically designed to support parents and carers in developing children’s language from pregnancy to the age of four. Take a look at the resources via the link in our bio #TinyHappyPeople The Duchess of Cambridge has endorsed the national launch of Tiny Happy People — a BBC Education initiative designed to provide resources and support to parents and carers of children up to the age of four. Recognising the significance of the project to supporting parents as they guide their children through the earliest years of life, The Royal Foundation of The Duke and Duchess of Cambridge will collaborate with the BBC 🤝 as they continue to develop and roll out @bbctinyhappypeople. Tiny Happy People resources are easy to build into a daily routine and proven to deliver great results for parents and their young children . 🇬🇧 #duchessofcambridge #katemiddleton #Kensington #kensingtonpalace #royal #royalfamily #royalcouple #royalty #britishroyalfamily #britishroyalty #england #hrhtheduchessofcambridge #katemiddleton #catherineelizabethmiddleton #Duchess #Cambridge #London #princewilliam #UK #unitedkingdom #theroyalfamily #herroyalhighness #CatherineMiddleton #TheCambridges #theduchessofcambridge

A post shared by Catherine Elizabeth Middleton (@katemiddleton_cambridge) on

loading...