Кевин Спејси им посвети Божиќно ВИДЕО на сите кои страдаат: Не сте сами!

од Vladimir Zorba

Американскиот актер Кевин Спејси оваа година посериозно го сфати своето Божиќно видео, избегнувајќи ги бизарните говори слични на „Куќа на карти“ што ги држеше неколку години откако беше обвинет за сексуален напад.

Актерот, кој не бил во Холивуд откако Ентони Рап го обвини за сексуален напад во 2017 година, сега сподели двеминутно видео во кое им вети надеж на сите што размислуваат за самоубиство.

„Ако стоите таму каде што повеќе не можете да стоите, ако страдате и ви треба помош, ако се чувствувате виновни или засрамени, ако се борите со вашиот идентитет, ако сте со грбот кон ѕидот или ако чувствувате дека нема начин за вас, без оглед на вашата ситуација, Ви ветувам дека има начин и дека во ова време, за време на празниците и подоцна, дури и ако не го чувствувате тоа, има луѓе кои разбираат и можат да помогнат“, рече Спејси.

„Вие не сте сами“, посочи тој.

Спејси, седејќи на клупа во близина на водата, рече дека многумина му се обратиле во 2020 година и му раскажале за своите борби.

„Мојата способност да бидам таму за нив е навистина можна само поради моите тешкотии“, рече sвездата .

„И додека ми беше чест да дадам поддршка, морам да кажам, искрено, тоа е над моите можности. Поголемо е од мене“, објасни тој.

Откако Реп прв го откри наводниот напад на 14-годишна возраст, десетици мажи упатија слични обвинувања против Спејси. Актерот, за кого се утврди дека е хомосексуалец кога ги негираше обвинувањата на Реп, негираше каква било незаконитост.

Видеото завршува со бројот на телефонската линија за спречување самоубиства и ветувањето на Спејси на гледачите дека „ќе биде подобро“.

Слични содржини