Кичеец ќе оди во затвор

од Берта Китинска

Кривичен суд испрати упатниот акт до осудениот Зоран Милевски – Кичеец зо случајот Рекет.

Кичеец, на определниот  датум треба да се јави на отслужување на затворската казна.

Тој во затвор треба да мине уште 2 години и 3 месеци. Тој беше во притвор речиси девет месеци и даде гаранција од над 200.000 евра за да биде укината му е мерката куќен притвор.

loading...

Слични содржини