Кијану Ривс драстично го смени својот изглед: Повторно е стариот шмекер! (ФОТО)

од Vladimir Zorba

По долги години, Кијану Ривс реши да го смени имиџот!

Неговата коса до рамена, со која стана препознатлива со текот на времето, отиде во заборав, а актерот сега има кратка „воена“ фризура.

Тој беше принуден да ја исече брадата, по која беше препознатлив, поради снимањето на филмот „Матрикс 4“. Откако се појавија фотографиите на Интернет, обожавателите не престануваат да му даваат комплименти на славниот актер и да коментираат како тој повторно е „тој стар обожавател“ и како подмладен неколку години.

Киану беше забележан со нова фризура пред хотел во Берлин, каде веќе неколку месеци се снима четвртото продолжение на култниот филм, а во хотелот го донесе неговата девојка Александра Грант, откако викендот го поминаа заедно.

loading...

Слични содржини