Ким и Канје ги прекинаа сите контакти, тој се отсели од вилата

од Stefanija Kuzmanovska

Се чини дека Ким Кардашијан дефинитивно се откажа од бракот со Канје Вест. Имено, таа беше видена без венчален прстен, а Денот на вљубените има намера да го прослави без раперот.

Ким наводно ги прекинала скоро сите контакти со Канје, а Денот на вљубените целосно ќе го посветен на децата – ќерките Норт и Чикаго и синовите Сент и Псалм.

„Таа е одлично. Го организира одбележувањето на Денот на вљубените со децата и семејството. Нема контакт со Канје. Очигледно е дека во моментот е фокусирана исклучиво на својата иднина“, откри извор близок на поранешните сопружници, објави „Дејли Меил“.

И додека Ким очигледно продолжува понатаму, Вест наводно е огорчен бидејќи за нивниот развод ќе се зборува и во семејното реално шоу. Последната епизода од „Во чекор со Кардашијанс“ ќе се емитува на 18 март, а Ким ќе се осврне и на бројните проблеми што ги имала во бракот, поради што Канје не е воодушевен.

Се шпекулира дека старлетата веќе ја ангажирала адвокатка за развод Лора Вејсер, со цел што побрзо да се стави крај на бракот, а Канје неодамна од нивната заедничка вила во Лос Анџелес однел 500 пара свои патики.

Слични содржини