Актуелно
Почетна / Сцена / Клајв Овен како Клинтон во новата сезона на „Американска крими приказна“

Клајв Овен како Клинтон во новата сезона на „Американска крими приказна“

Третата сезона на популарната серија „Американска крими приказна“ ќе го носи насловот „Импичмент“ и ќе се занимава со еден од најголемите скандали во Белата куќа, аферата левински.

Клајв Овен ќе го глуми Бил Клинтон, а Бини Фелдстајн ќе ја глуми Моника Левински. Ветераните на „Американска хорор приказна“ и „Американска крими приказна“, Сара Полсон и Били Ајхнер повторно добија улоги и во оваа сезона.

Првата сезона од оваа серија се занимаваше со судењето на О.Џ. Симпсон, додека втората беше посветена на убиството на Џани Версаче. Третата сезона е базирана на книгата на Џефри Тубин, „Пропаднат заговор: Вистинската приказна за секс-скандалот што за малку ќе го уништеше претседателот“.

loading...