Класика: Надал -Ѓоковиќ во финалето на Рим!

од Vladimir Zorba

Најдобриот тенисер на светот Новак Ѓоковиќ се пласираше во финалето на Мастерсот во Рим, откако вечерва во полуфиналето го совлада Италијанецот Лоренцо Сонега со 6:3, 6:7 (5-7), 6:2.

Во финалето на Мастерсот во Рим, Ѓоковиќ ќе игра против Шпанецот Рафаел Надал, кој во полуфиналето беше подобар од Американецот Рајили Опелка со 6:4, 6:4.

Натпреварот е закажан за недела во 17 часот.

Слични содржини